Bit Pazarından Satın Aldığı Montun Cebinden Çıktı: ‘Bu Not Beynimden Asla Silinmeyecek’

Adana’da bit pazarından 20 TL’ye mont satın alan adamın montun cebinde bulduğu not ve 50 TL para, herkesi duygulandırdı.

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi’nde oturan Mehmet Özkan (50), geçtiğimiz günlerde bit pazarında 20 TL’ye bir mont satın aldı. Montu aldıktan sonra evine dönen Özkan, montun yıkamak için çamaşır makinesine atarken ceplerini kontrol etti.

MONTUN CEBİNDEN ÇIKAN NOT VE PARA DUYGULANDIRDI

Mehmet Özkan, çamaşır makinesine atacağı sırada montun cebinde 50 TL para ve bir not buldu.

‘Bu mont kime nasip olur bilmiyorum. Gönül isterdi ki size daha fazlasını verip yardım edeyim ama elimden ancak bu kadar geldi. Dualarımız sizinle Allah yardımcınız olsun’ yazılı not ve yanındaki 50 TL para karşısında duygulanan adam, parayı ihtiyaç sahibi bir aileye ulaştırmak üzere mahalle muhtarlığına teslim etti, notu ise sakladı.

‘KAĞIDI KAYBETSEM BİLE NOT BEYNİMDEN SİLİNMEYECEK’

İlk kez böyle bir durumla karşılaştığını belirten Mehmet Özkan, notu hafızasına kazıdığını ve asla unutmayacağını belirtti. Notu her daim saklayacağını söyleyen Özkan, “Ben bu parayı ihtiyaç sahibi birine vereceğim. Bu para benim için 500 bin lira değerinde çünkü çok güzel sözler yazılmış. Bazı insanlar karşısındaki kişiyi küçümseyerek evde giymediği kıyafetleri verir ama bu kişi kimsenin haberi olmadan bu notu yazarak yardımda bulunmuş. Notu ömrümün sonuna kadar saklayacağım. Bu kağıdı kaybetsem bile beynimden silinmeyecek,” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x