Konyaspor’dan iddialara tepki: İnsani ve ahlaki değerlerden yoksun kişiler bizi anlamaz

Süper Lig’in son haftasında lider Galatasaray’ı konuk edecek olan Konyaspor, kulüple ilgili sosyal medyada yer alan iddia ve ithamlara yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

‘FUTBOLCULARIMIZ TERİNİN SON DAMLASINA KADAR MÜCADELE VERECEK’

Konyaspor’un Süper Lig’de kalabilmesi kritik bir mücadele oynanacağı belirtilen açıklamada, “Konyaspor’umuz, Süper Lig’in son haftasında sezonun kendisi adına en kritik maçına çıkacak. Ligde kalmak adına ekonomik ve manevi büyük uğraşlar veren kulübümüz, Pazar günü oynayacağımız karşılaşmaya şehir olarak kenetlenerek çıkacak. Bu vesileyle kamuoyuna tekrar hatırlatmak istiyoruz. Şampiyonluk yarışına bakmaksızın sahaya çıkacak futbolcularımız, terinin son damlasına kadar mücadelesini verecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” denildi.

‘DÜNYANIN KENDİ KULÜPLERİ ETRAFINDA DÖNDÜĞÜNE İNANAN BU GÜRUHA SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ YOK’

İddialara sahada yanıt verileceği vurgulanan açıklamada, “Yazılı, görsel ve sosyal medya mecralarında ise kulübümüze ithaf edilen yakıştırmaları üzülerek takip ediyoruz. Renk fark etmeksizin insani ve ahlaki değerlerden yoksun kişilerin, bizi anlamadığını biliyoruz. Sadece sözüm ona kendi şampiyonluklarına odaklanmış, dünyanın kendi kulüpleri etrafında döndüğüne inanan bu güruha ne söyleyecek sözümüz ne de harcayacak zamanımız var. Konyaspor Kulübü, sahada bunlara gereken cevabı sahada verecektir” ifadelerini kullandı.

‘KONYASPOR’UN MAÇI KADAR TRABZON, PENDİK VE HATAY’DA OYNANACAK MÜSABAKALAR DA KONUŞULMALI’

“Süper Lig’in son haftasının sadece Tümosan Konyaspor üzerinden yorumlanmasını ise şaşkınlıkla izliyoruz. Oysa kıran kırana geçen ligde kalma mücadelesi ligin 38. haftasında da devam edecek. 90 dakikalar sonucu belki üçlü hatta dörtlü averaj hesapları devreye girecek” denilen açıklama, şöyle devam etti:

“Hal böyleyken şampiyonluk yarışı ne yazık ki bulunduğumuz konumu gölgede bırakıyor. Kamuoyuna altını çizerek hatırlatmak istiyoruz. Konyaspor Kulübü olarak, ligde kalma mücadelesi veren takımlara rakip olan herkesin aynı mücadele hassasiyetiyle sahaya çıkmasını bekliyoruz. Tatil modu ve rehavet kafasıyla çıkılacak maçların, şehir takımlarının kaderiyle oynayacağını kimse aklından çıkarmasın. Konyaspor’umuzun maçı kadar; Trabzon’da, Pendik’te ve Hatay’da oynanacak müsabakaların konuşulması gerektiğine inanıyoruz.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x