LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (2024 MEB LGS sınav tarihi)

2024 LGS sınavı için geri sayım sürerken, sınava katılım sağlayacak olan öğrenciler ise sınav giriş yerleri için gözlerini MEB’den gelecek duyuruya çevirdi. Bu yılın LGS başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte, sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarih de belli oldu. Peki, LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2024 LGS ne zaman?

2024 LGS NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihi geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.

Buna göre; 2024 LGS sınavı 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ 24 MAYIS’TA TESLİM EDİLECEK

Kılavuza göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, 24 Mayıs 2024’ten itibaren elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek.

Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ile geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar.

TÜM SORULAR TAKVİME UYGUN OLACAK

2024’te yapacakları LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihinin 2 Haziran Pazar olarak belirlendiğini bildiren Tekin, şunları söylemişti;

“Bu kararımızla, öğrencilerimizin sınava bayram öncesinde girmelerini daha da önemlisi öğrenci ve velilerimizin hem bayram hazırlıklarını hem de yaz tatili planlamalarını yaparken zihnen daha rahat olmalarını istedik. 2 Haziran’da yapılacak LGS sınavının soru sayısı ve soru şekliyle ilgili bir değişiklik olmayacağının bilinmesini isterim. Ayrıca tüm sorular sınav takvimine uygun olacak şekilde, sekizinci sınıf öğretim programlarında yer alan konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlanacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x