Realme’nin yeni modeli ekran kalitesiyle şaşırttı, bu ekran amiral gemisi modellerde bile yok

Realme, GT Neo 6 SE adını verdiği yeni akıllı telefonunu bugün Çin’de piyasaya sürdü. 2023 model GT Neo 5 SE’nin devamı niteliğindeki bu cihaz, 6000 nit parlaklığa ulaşabilen ekranı ve güçlü Snapdragon 7+ Gen 3 işlemci gibi dikkat çekici özelliklerle geliyor. GT Neo 6 SE, özellikle 6.78 inç boyutundaki esnek OLED ekranı ile ön plana çıkıyor. BOE tarafından üretilen S1 luminesan materyali sayesinde sektörde nadir görülen 6000 nitlik zirve parlaklık değerine ulaşıyor. Bu parlaklık, genellikle yüksek dinamik aralıklı içeriklerde veya belirli senaryolarda kullanılıyor. Günlük kullanım için 1600 nit global maksimum ve 1000 nit manuel maksimum parlaklık değerleri sunuluyor.

Ekran, 2780 x 1264 çözünürlük ve 120Hz tazeleme hızı ile birlikte geliyor ve 8T LTPO teknolojisini destekliyor. Ayrıca, 2500Hz anlık dokunma örnekleme hızı, özellikle oyuncular için hassas dokunmatik tepkiler sunuyor. Göz konforunu artırmak için 2160Hz yüksek frekanslı PWM karartma ve düşük strobozkopik teknolojiye sahip ekran, dar çerçeveleri ve Corning Gorilla Victus 2 ile korunuyor.

Tasarım açısından Realme, GT Neo 6 SE’ye endüstriyel ilk aktif göz koruma çözümü olan yeni Greenfield AI göz koruma teknolojisi ve AI oyun göz koruma teknolojisini entegre etmiş. Cihaz, benzersiz bir titanyum dokusu elde etmek için nano ayna kaplama ve AG teknolojisi kullanılan Gümüş ve Yeşil olmak üzere iki renk seçeneği ile sunuluyor.

Realme’nin yeni modeli ekran kalitesiyle şaşırttı, bu ekran amiral gemisi modellerde bile yok

Performans konusunda yeni Snapdragon 7+ Gen 3 yonga seti, amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 3 ile aynı yapı ve mimari üzerine kurulu. Realme, cihazın termal yönetimini optimize etmek için büyük bir ısı dağıtım sistemine ve buzla mühürlenmiş orta çerçeveli yapıya yer vermiş. GT modu 5.0, sistem performansını izlemek için Geek Performans Paneli 2.0 ve sürekli yüksek performans için “yanma modu” gibi oyun odaklı özellikler de bu modelde bulunuyor.

5500mAh kapasiteli batarya, hafif bir tasarım ve hızlı şarj desteği ile dikkat çekerken, cihazın 100W hızlı şarjı ile bataryanın %50’si sadece 12 dakikada şarj olabiliyor. Realme, bataryanın ömrünün dört yıldan fazla süreceğini iddia ediyor.

Cihazın arka tarafında 50MP ana kamera, 8MP geniş açılı lens ve ön tarafta 32MP selfie kamerası yer alıyor. Ayrıca tam frekans bandı e-spor anten matrisi, çift frekanslı GPS, IP65 toz ve su direnci gibi özellikler de bu modelde mevcut. Realme UI 5.0 işletim sistemi ile çalışan GT Neo 6 SE, 17 Nisan itibarıyla Çin’deki tüm kanallar aracılığıyla satışa sunulacak. 8GB + 256GB modeli yaklaşık 235 dolar, 12GB + 256GB modeli yaklaşık 260 dolar, 16GB + 256GB modeli ise yaklaşık 290 dolar fiyat etiketine sahip olacak. En üst model olan 16GB + 512GB ise yaklaşık 330 dolar olarak belirlenmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x